Zbiorniki na wodę technologiczną

Zbiorniki na wodę technologiczną i gorącą to doskonałe rozwiązanie dla przemysłu energetycznego. Jako jedni z nielicznych w Polsce projektujemy i wykonujemy naziemne akumulatory ciepła które magazynują energię cieplną.

Jakie mają zastosowanie

Zbiorniki wody technologicznej zgodne z Twoimi potrzebami

 

Miltom dostarcza zbiorniki na wodę technologiczną i gorącą, które służą między innymi jako akumulatory / bufory ciepła. Zbiorniki te stosuje się głownie w sadownictwie i ciepłownictwie oraz wszędzie tam gdzie jest to konieczne z technicznego i ekonomicznego punktu widzenia.

Zmniejszenie kosztów eksploatacji

Efektem zastosowania zbiorników na wodę technologiczną są mniejsze koszty eksploatacyjne wynikające z wysokiej sprawności pracy urządzeń. Zbiorniki na wodę gorącą czy surową są też niezbędnym elementem nowoczesnych sieci ciepłowniczych czy ogrzewania w szklarniach, stosuje się je również w sadownictwie, gdyż ich sprawność podwyższa efektywność pracy sieci poprzez zmniejszenie czasu opóźnienia transportowego i strat ciepła w procesie dystrybucji. W naszych zbiornikach możemy magazynować wodę o temperaturze maksymalnej do 85 st.C.

Konstrukcja zbiornika

Zbiorniki do wody gorącej
i przemysłowej

Dzięki odpowiednio dobranej warstwie izolacyjnej fundamentu, dachu i płaszcza zbiornik jest chroniony przed utratą energii i gromadzi ciepło wewnątrz, gdy zapotrzebowanie na nie jest mniejsze, a oddając je gdy jego zużycie rośnie.

Grubość warstwy izolacyjnej zależna jest od wymagań technicznych stawianych przez klienta i parametrów zbiornika. Za szczelność naszych zbiorników odpowiedzialna jest membrana EPDM, która jest prefabrykowana przez producenta i dedykowana do zbiornika o określonym wymiarze. Zastosowanie membrany sprawia, że ściany nie mają bezpośredniego kontaktu z wodą, co ma istotny wpływ na dłuższą żywotność zbiornika, w rezultacie staje się to ważnym czynnikiem ekonomicznym.

Zastrosowanie zbiorników technologicznych

Zbiornik do gromadzenia wody technologicznej na miarę

Depozyty na wodę technologiczną trudno jest sklasyfikować jednym zdaniem, gdyż są to obiekty przystosowane do wielu różnych celów i branż. Najczęściej stosuje się te konstrukcje w:

Elektrociepłownie i kotłownie

Gospodarstwa rolne i sadownicze

Gospodarstwa ogrodnicze i szklarnie

Projektowane przez nas zbiorniki wody technologicznej wykonywanie są zgodnie rygorystycznymi normami bezpieczeństwa:

FM Approvals, PN-EN, VdS, NFPA-22

Informacje dodatkowe

Zalety naszych zbiorników

Ważne

Podczas realizacji kontraktu na budowę zbiornika na wodę technologiczną, Miltom zapewnia projekt wykonawczy do momentu uzyskania pozwolenia na budowę oraz dokumentację wykonawczą i powykonawczą zbiornika opracowaną przez uprawnionego projektanta.

Oszczędność

Zmniejszenie kosztów obsługi i niskie zużycie spalanego w kotłach paliwa

Ekologia

Ograniczenie emisji szkodliwych substancji i mniejsze zanieczyszczenie środowiska

Ekonomia

Możliwość otrzymania dotacji z Unie Europejskiej na budowę zbiornika

Pakiet gwarancyjny

Ochrona gwarancyjna i dodatkowe pakiety pogwarancyjne Miltom

Każdy istniejący stalowy zbiornik na wodę pitną – zarówno zbudowany przez nas, jak i innych producentów – możemy objąć naszą opieką gwarancyjną i serwisową. Usługa realizowana jest po nabyciu oferowanego przez nas pakietu ochrony gwarancyjnej. Podstawą wydania Państwu takiej gwarancji jest przeprowadzenie przez nas przed podpisaniem umowy, przeglądu technicznego istniejącego zbiornika wody pitnej.

FAQ

Specyfikacja techniczno-konstrukcyjna

Twój tytuł idzie tutaj

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.

Jaki jest typoszereg zbiorników na wodę technologiczną

Jakie są normy wykonania zbiornika wody technologicznej

    • PN – B – 02857:2017-04
    • PN-EN 1990:2004/AC:2010 Eurokod
    • PN-EN 1991 – 1 – 1:2004/AC:2009
    • PN-EN 1993-1-1:2006/AC:2009
    • PN-EN 1993-1-3:2008/AC:2009
    • PN-EN 1993-4-2:2009
    • PN-B-03210:1997/Az1:2002
    • PN-EN 1993-1-6:2009

Twój tytuł idzie tutaj

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.

Jaka jest konstrukcja zbiornika

  • Arkusze z blachy o wymiarach 1,25 m x 2,5 m z ocynkowanej stali w gatunku S350GD + Z275 lub S355.
  • Grubość płaszcza uzależniona jest od wielkości zbiornika, wymaganych norm oraz standardu wykonania. Poszczególne arkusze blach są skręcane śrubami M12 na placu budowy.
  • Płaszcz zbiornika jest mocowany do betonowego fundamentu z wykorzystaniem ocynkowanych kątowników, uchwytów i kotew.
  • Malowanie zbiornika. Istnieje możliwość proszkowego pomalowania powierzchni blach lub obłożenia płaszcza instalacji, blachą trapezową w wybranym kolorze RAL z dostępnej palety barw „Pruszyński”. Dodatkowe malowanie płaszcza zbiornika lub elewacja z blachy trapezowej stanowi dodatkową warstwę zabezpieczającą przed działaniem środowiska z zewnętrz, znacząco przedłużając prawidłowe działanie zbiornika i jego bezawaryjną pracę a także zapewnia dodatkowy efekt wizualny i estetyczny.
  • Dach zbiornika zapasu wody przeciwpożarowej to stabilna konstrukcja samonośna, wykonana ze specjalnych profili zimno-giętych typu „Z” Z250, Z300, Z350 pokrytych blachą trapezową T35 lub opcjonalnie – na zamówienie Inwestora – ocieplanych płyt typu „sandwich”. Stosujemy płyty warstwowe „Arpanel” z rdzeniem z sztywnej pianki poliizocyjanurowej PIR o grubości D 40/80, D 60/100, D 80/120, D 100/140, a także płyty Arpanel PUR z rdzeniem poliuretanowym o grubościach grubości D 40/80, D 60/100, D 80/120, D 100/140. Ukształtowanie konstrukcji dachu zapewnia swobodny odpływ opadów deszczu i śniegu z powierzchni dachu na każdą ze stron zbiornika.
  • Szczelność zbiornika zapewniona jest przez zastosowanie prefabrykowanej membrany syntetycznej EPDM o grubości min. 1,00 mm dopasowanej do gabarytów zbiornika. EPDM cechuje się dobrymi właściwościami do odwracalnej deformacji pod wpływem działania sił mechanicznych, z zachowaniem ciągłości jego struktury. Materiał zachowuje swoją elastyczność w zakresie temperaturze do -40 °C od +110 °C niezależnie od panujących warunków atmosferycznych.
  • Opcja wyboru uszczelnienia. Na życzenie zamawiającego stosujemy także membranę z polichloreku winylu tzw. PVC, o grubości min. 0,75 mm, dopasowanej do gabarytów zbiornika. Charakteryzuje się dużą wytrzymałością mechaniczną i odporny na działanie wielu rozpuszczalników.
  • Membrana oddzielona jest od fundamentu zbiornika geowłókniną polipropylenową o gramaturze 300g/m2, która ochrania ją przed uszkodzeniami mechanicznym podczas montażu i eksploatacji.
  • Izolacja termiczna. Każdy z wykonywanych zbiorników jest wyposażony w izolację termiczną Styroduru o grubości 40 mm znajdującą się między membraną a płaszczem zbiornika na całej wysokości zbiornika, mocowaną śrubami i klejem do ścian konstrukcji zbiornika. Takie usytuowanie izolacji zapewnia wieloletnie zachowanie właściwości cieplnych i brak degradacji materiału pod wpływem działania wilgoci.
  • Opcja wyboru izolacji. Na życzenie Inwestora może zostać zastosowana izolacja zewnętrzna wykonana z wełny mineralnej ProRox SL 960PL o grubości 10 cm dodatkowo zabezpieczona od zewnątrz blachą trapezową T18 x 0,7 malowaną na dowolny kolor z palety kolorów RAL.

Co wchodzi w skład wyposażenia zbiornika technologicznego

  • Rury – dobierane do konkretnego zbiornika wg. rodzajeów i standardów.
  • Grzałki elektryczne montowane parami na ścienie zbiornika 0,5 m poniżej lustra wody – od 3kw – 18 kW ~ 400 V.
  • Włazy rewizyjny zamontowany na dachu zbiornika.
  • Właz rewizyjno-serwisowy zamontowany w dolnym, najniższym rzędzie paneli płaszcza zbiornika. Zastosowany standard określa ilość montowanych włazów serwisowych.
  • Ocynkowana drabina umożliwiająca dostęp do włazu na dachu zbiornika.
  • Szafa kontrolno sterująca odpowiadająca za prace grzałek, kontrolująca poziom i temperaturą wody w zbiorniku.
  • Stosowane przez nas materiały zapewniają dostarczenie Inwestorowi najwyżej jakości produktu, spełniającego restrykcyjne wymogi norm i wymaganych standardów.
  • Modułowość konstrukcji pozwala na szybki montaż, a także na możliwość wszelkich modyfikacji tak by w razie potrzeby zwiększyć wymaganą pojemność zbiornika.
  • Przyłącza. Zbiorniki wyposażone są we wszystkie niezbędne przyłącza oraz urządzenia wymagane do sprawnej współpracy z zastosowanymi pompami spalinowymi i elektrycznymi.
  • Wysoka jakość wykonania pozwala uzyskać długoletnią gwarancję zapewniającą wieloletnie bezawaryjne użytkowanie zbiornika i pewność bezawaryjnej pracy na wiele lat.

Napisz do naszego

eksperta  →

Każdy zbiornik służący do magazynowania wody jest inny, dlatego oferujemy bezpłatną konsultację na etapie przygotowania do realizacji projektu

 

Pomożemy Ci dobrać odpowiednie gabaryty i parametry zbiornika, dostosowane specjalnie do Twojej inwestycji.

Zbiorniki magazynowania wody

Krzysztof Polak

zapytania@miltom.com.pl